Selden Pacemaker

Selden tuotemerkkinä ei sano juuri mitään kenellekään tänäpäivänä. Sen sijaan Seldenin perustaja George B. Selden on sitäkin tunnetumpi. Hetken aikaa nimittäin kaikkien autonvalmistajien Yhdysvalloissa tuli maksaa hänelle rojaltia jokaisesta myydystä autosta. George Selden valmisti moottoroidun ajoneuvon vuonna 1878 ja seuraavana vuonna lähetti patenttianomuksen 4-pyöräisestä autosta, jossa oli polttomoottori. Patentti myönnettiin lopulta v.1895. Tämän jälkeen jokaisen autonvalmistajan tuli maksaa 0,75% henkilöauton hinnasta Seldenille. Tuohon aikaan Selden itse ei edes valmistanut autoja. Lopulta Henry Fordin onnistui pitkällisten oikeuskamppailujen jälkeen kiertää lisenssimaksu.

Selden Motor Vehicle Company perustettiin v.1905. Vuodesta 1913 lähtien tuotanto keskittyi vain raskaaseen kalustoon. Selden valmisti useita vuosia linja- ja kuorma-autoja mallinimillä Pacemaker ja Roadmaster. Kummassakin oli Continentalin 6-sylinterinen moottori tehon ollessa noin 55-hevosvoiman luokkaa. Selden kuorma-autoja tehtiin vuoteen 1930 saakka kunnes kilpaileva valmistaja Bethlehem osti merkin. Suomessa Selden-autoja maahantoi tamperelainen Auto-Tarvike Oy. Mm. Tampereen kaupunki käytti autoja sisäisessä liikenteessä niin kuin seuraavasta mainoksesta nähdään.

Selden1Kuva 1. Selden mainos vuodelta 1928. Ilmestynyt Suomen Kuvalehden autonumerossa.

selden2Kuva 2. Osasuurennos samasta mainoksesta. Kuvan linja-auto on toiminut Tampereen kaupungin sisällä välillä Kauppatori – Rantaperkiö.

selden3Kuva 3. Osasuurennos mainoksesta. Kuvassa komea kymmenen Selden -’omnibussin’ rivistö Tampereen Kauppatorilla. Lähinnä oleva bussi on liikennöinyt Messukylälle ja takaisin.

selden4Kuva 4. Mainoskuva v.1927 Suomen Kuvalehdestä. Tämä linja kulki Lammenpäästä kaupungin laitamalta Tampereen keskustaan.


Auto-Tarvike OyKuva 5. Seldeneitä myi Suomessa Tampereella sijainnut Auto-Tarvike Oy, Sorinkatu 1. Liikeen muita edustuksia olivat Willys-Knight, Whippet ja Citroën. Auto-Tarvike Oy oli todella täyden palvelun autotalo, jota mainostettiin Suomen suurimmaksi autoalan erikoisliikkeeksi. Se oli auki 24 tuntia vuorokaudessa viikon jokaisena päivänä. 2800 neliömetrin pinta-alaan mahtui mm. automyymälä, tarvikemyymälä sekä metalliverstas. Myöhemmin Auto-Tarvike markkinoi valmistamiaan ATA-merkkisiä autonosia. Näitä olivat mm. hammaspyörät, pultit, akselit ja alustan nivelosat.

Esittelyvihkonen autotalosta v.1929 (Doria-palvelusta):

Auto-Tarvike – esittelyvihkonen 1929

Moottoriajoneuvot Suomessa 1926-1928

Kuvalähde: Suomen Kuvalehti – autonumero 1926

Taulukon tiedot ovat ilmestyneet vuonna 1928. Niissä on lueteltu henkilöautojen määrä Suomessa automerkeittäin vuosien 1926-1928 lopussa. Merkeistä on lueteltu yleisimmät. Luvut ovat kumulatiivisia lukuja autokannasta, eivät vuosittaisia myyntilukuja. Toiseksi viimeisestä rivistä löytyvät muiden merkkien lukumäärä yhteensä. Tiedot on otettu Senior Mobilistin numero 4/2014 sisäkannesta.

Merkki192819271926  
Ford725566725144
Chevrolet421027731483
Chrysler1075586136
Buick984688336
Fiat795689498
Nash64932178
Essex569357140
Studebaker568364118
Dodge54729495
Oldsmobile499359197
Rugby445388201
Oakland361248137
Overland345313164
Citroen336286201
Willys Knight31118749
Hudson24519287
Hupmobile24317382
Pontiac2381160
Durant226174180
Chandler2051299
Erskine182580
Paige177538
Reo1681038
Cleveland12712887
Opel115142187
Wolverine108470
Whippet10850
Moon1039153
Benz9598107
Packard945324
Maxwell888792
Velie83374
Auburn79456
Gray636961
Daimler Mercedes606471
Berliet606258
Renault575447
Wanderer485048
Stutz46242
Jewett444327
Metallurgique443012
Cadillac413625
Star404147
Flint383622
Aga313328
Adler303544
Protos272725
Locomobile26176
Peugeot252530
Mathis242623
Diana24235
Falcon Knight2360
N.A.G.223345
Marmon21122
La Salle2020
Peerless2010
Lincoln19159
Ajax181819
Bianchi181817
Delage17169
Stoewer162127
Jordan1611
Muut330311298
Yhteensä229011740510919